Kaip užklijuoti plėvelę ar grafinį lipduką?

 • Kaip užklijuoti plėvelę ar grafinį lipduką?

  Patarimai kaip tinkamai klijuoti grafinius lipdukus, tonavimo ar šerkšnines plėvesles ant plokštumos, stiklo ar kito paviršiaus.

  1. Paviršiaus paruošimas.
  Paviršius turi būti švarus, be jokių riebalų ar dulkių. Rekomenduojama naudoti specialias nuriebalinimo priemones. Jei paviršius buvo lakuotas ar dažytas, reikia palaukti apie 3-4 savaites kol jis tinkamai sukietės.

  2. Klijavimas.
  Plėvelė klijuojama ne žemesnėje nei +10°C laipsnių temperatūroje. Rekomenduojama plėvelės kraštus pašildyti karšto oro fenu, kad per 24 valandas geriau atlaikytų oro temperatūrų svyravimus. Jei susidarė maži oro burbuliukai, juos taip pat galima pašalinti karšto oro fenu.

  3. Laikymas.
  Rekomenduojama laikyti sausoje ir nuo saulės spindulių paslėptoje vietoje tarp +10 ir +25°C. Jei plėvelė ilgai užsistovėjo, jos lipnumą galima padidinti ją pašildžius iki +40°C, tačiau nereikia persistengti ir neperkaitinti, kad plėvelė neprarastų savo techninių savybių.

  4. Nuklijavimas ir šalinimas.
  Norint nuklijuoti senas plėveles, rekomenduojama naudoti karšto oro feną. Tuomet plėvelė suminkštėja ir lengvai atkimba nuo paviršiaus. Klijų likučius galite pašalinti vaitspiritu ar kita specialia priemone. Jei naudosite skiediklį, reikia būti atsargiems, nes jis gali paveiki dažus ar laką. Nenaudokite acetono, jis labai stiprus tirpiklis ir tirpdo dauguma paviršių, įskaitant plastiką!

   


  Plėvelės klijavimas ant stiklo:
  Jums reikės: peilio, purkštuvo, valytuvo, valymo priemonių, muiluoto vandens (galite panaudoti indų ploviklį).

  1. Kruopščiai nuvalykite stiklą valymo priemonėmis. Švariai nusausinkite popieriniu rankšluosčiu - svarbu kad paviršius būtų visiškai švarus be jokių dulkių. Tuomet apipurkšite muiluotu vandeniu ir palikite.

   

  2. Išpjaukite plėvelę 2-3 cm didesnio dydžio nei stiklas.

   

  3. Norėdami lengviau atskirti apsauginę plėvelę, galite panaudoti du lipnios juostos gabaliukus.


  4. Nulupkite apsauginę plėvelę, kruopščiai sudrėkindami plėvelės klijus muiluotu vandeniu. Negailėkite skysčio, svarbu kad pilnai pasidengtų purškiamas plotas.

   

  5. Apverskite ir priklijuokite plėvelę ant stiklo.

   

  6. Užpurkškite plėvelę, kad valytuvas gerai slystų.

   

  7.  Pradedant nuo viršaus, valytuvu išstumkite tarp lango ir lipniosios plėvelės esantį vandenį. Stumti reikia nuo centro į šonus (kairę ir dešinę).

   

  8. Apipjaukite perteklinės plėvelės kraštus pagal perimetrą.